Otlet Lipiec lub Otlet na lipiec – co u mnie ciekawego?

Otlet.pl to strona o Otlecie, czyli o mnie, więc Otlet na lipiec 2019! A ostatnio podjąłem się napisania kilku artykułów na bloga. Celowałem w tematy dotyczące Dockera, ale ostatnio mam brakowało mi weny.

Otlet prywatnie?

Zgaduję, że oczekiwałeś/aś ciekawego wpisu, ale tym razem coś o sobie napiszę.

Ostatnio prowadzę kilka projektów związanych z programowaniem. Zacząłem bardziej intensywnie patrzeć w stronę Golang’a jako języka programowania, gdyż bardzo mi odpowiada sposób jego działania, a do tego jest szybki i nie potrzebuje instalowania zależności lokalnie jak w Pythonie, co jest dla mnie największą bolączką.

Oczywiście, można to obejść, ale jestem zbyt leniwy.

Otlet Lipiec Leniwiec
Ja w naturalnym środowisku

W samym Go napisałem ostatnio trzy małe aplikacje:

Pierwszy to ma być mały agregator newsów z poziomu CLI, miałem na niego większe ambicje, ale ostatecznie pozostanie w aktualnej formie.

Drugi to program do szybkiej analizy domeny, przydatny w mojej pracy, gdy chcę szybko zebrać informacje na temat domeny, planuję go rozbudować z czasem.

Ostatnio to implementacja jednej paczki z prosty skrypt dotyczący sprzętu na serwerze. Chciałbym stworzyć z niego demona działającego w tle. Jego zadanie to zbieranie informacje o zmianach sprzętowych (np.: wymiana dysku). Wyniki następnie wrzucałby do logów, pliku JSON, Yaml lub wysyłał mail’owo. Aplikacja ma być dla mnie formą nauki. Może też się komuś ostatecznie przyda?

Otlet – aktualizacja na lipiec

To tyle jeśli chodzi o aktualizacje. Prywatnie obrona pracy inżynierskiej opóźni się z przyczyn osób trzecich. Postaram się tworzyć miesięczne aktualizacje. Chciałbym wrócić do częstszego pisania na blogu, ale wymaga to czasu – takie miesięczne podsumowania byłyby bardzo dla mnie przyjemne i liczę, że Wam też się spodobają!

Zapraszam tradycyjnie do zapoznania się z innymi wpisami: TUTAJ

%d bloggers like this: