Steemit, D.Tube oraz test Slow Motion w Samsung S9

W dniu dzisiejszym udało mi się w końcu otrzymać zgodę na założenie konta na Steemit.com, jednocześnie założyłem konto na D.Tube dzięki temu oraz wrzuciłem testowy film. Ale zacznijmy od początku, czym jest Steemit?

Steemit.com

Jest to miejsce, gdzie można utworzyć swój blog, czytać je, komentować. Coś na wzór z Medium, jednakże ze sporymi różnicami. Po pierwsze jest to zdecentralizowana, oparta na blockchain, platforma, która płaci swoim użytkownikom za czytanie, pisanie, komentowanie, po prostu za uczestnictwo w społeczności. Jest to bardzo przyjemna forma, bezpieczna i praktyczna, szczególnie w czasach, gdzie ludzie budzą się na temat swojej prywatności w internecie i tego, że te dane mogą być wykorzystane. W przypadku sieci społecznościowych, zdecentralizowanych (np.: Minds, gdzie również mnie znajdziecie: https://www.minds.com/otlet ), te dane są dużo bezpieczniejsze i praktycznie nie ma szans, by ktoś je wykorzystał przeciwko nam, nie będzie tam odsprzedaży tych danych.

Tak samo jest w przypadku Steemit, dodatkowo pozwala „zarobić”. Oceniać można wpisy tokenami, gdzie nam ich nigdy nie ubywa, a jedynie może przybyć. Jest to dosyć ciekawa forma, ale ktoś już to lepiej opisał, więc zapraszam do zapoznania się z tym wpisem. Na mojego angielskiego bloga, który właśnie powstanie w ramach tej platformy, znajdziecie tutaj. Czemu rezygnuję z Facebook to powód braku prywatności. Byłem tego świadom od dawna, ale nie sądziłem, że aż to ma taką skalę, więc szukam alternatywnych rozwiązań do komunikacji z ludźmi. Również zapraszam do zapoznania się z moim wpisem na temat Facebook’a i zwiększenia prywatności.

D.Tube

Czym byłby YouTube, gdzie władzy nie trzyma skrajnie lewicowa firma? Gdzie nie byłoby centralnego komputera, a filmy nie mogłyby być cenzurowane (prawie)? Tym właśnie jest zdecentralizowana platforma filmów, gdzie również zamierzam prowadzić swój „vlog”. Póki co platforma nie jest zbyt stabilna, ale liczę, że się to zmieni już w najbliższej przyszłości. Mój kanał oczywiście znajdziecie tutaj.

Test Samsung S9

Nie jest tajemnicą, że lubię dobry jakościowo sprzęt, który nie sprawi mi problemów. Tym razem zaryzykowałem nie małą sumę i zakupiłem flagowca od Samsunga, jednakże nie w wersji Plus. Czemu? Za duży i sporo droższy, a nie potrzebowałem takiego. Telefon ma świetny ekran, świetny aparat, system chodzi perfekcyjnie, jest mega wydajny, a filmy w 4K to będzie moja perełka vlogowa, o ile w końcu zacznę 🙂 Raczej na początku, skoro i tak zamierzam wrzucać vlogi na D.Tube, będą one tylko w 720p i to bez obróbki, czy montażu, więc na pewno będą dobre jakościowe, nawet w takiej rozdzielczości. Poniżej wrzuciłem test Slow Motion w tym telefonie, gdyż chciałem nie tylko przetestować samą tą funkcjonalność, ale również platformę D.Tube, która zrobiła mi spore problemy, przy wrzucaniu filmu, ale jak widać – już jest. Zapraszam do oglądnięcia.